TARİHÇEMİZ

Taşımacılık sektöründe yarım asırdan fazla zamandır faaliyet gösteren Çağ Lojistik; sürdürülebilir iş yaşamına olan inancı ile birlikte geçmişten gelen bilgi ve deneyimini bugünün teknolojisiyle bir bütün haline getirerek faaliyetlerine devam etmektedir.

Üç kuşak
taşımacı aile

Sürdürülebilir
iş yaşamına inanç

Uluslararası
tecrübe

Uluslararası pazarda
istikrarlı performans

1952

Mehmet Soycan ve diğer 7 ortak Bolu’da yerel girişimci olarak bir tır satın almışlardır.

1957

İlk şahıs işletmesi kuruldu.

1960

Yurt içi petrol ticareti yapmak üzere resmi olarak Çağ Kollektif firması kuruldu.

1966

Oto yedek parça, traktör ve otomotiv bölge bayiliği yapmak üzere, Soycanlar kollektif şirketi kuruldu.

1970

Çağ Kollektif şirketi, Çağ Nakliyat A.Ş. oldu. Günlük 3000 bin ton petrol taşımacılığı yaparak bölgenin yerel ve güçlü bir şirketi haline geldi.

1983

Çağ Nakliyat A.Ş.’nin satışı yapılıp, sermayesi İstanbul’a aktarıldı. Satıldığı güne kadar bölgenin en büyük işverenlerinden biri oldu.

1984

Şirket satışı yapıldıktan sonra Soycan ailesi uluslararası taşımacılık yapmak üzere İstanbul’da yeni bir kurulum başlattı. Mustafa Soycan ve ortakları tarafından Çağ Uluslararası Nakliyat Ltd. Şti. kuruldu.

1998

Şirketin kurucu ortağı Mustafa Soycan’ın vefatı ile birlikte şirketin yönetimine oğlu Yılmaz Soycan atandı. Yılmaz Soycan aile şirketinin üçüncü kuşak yönetimini 22 yaşındayken devralmış oldu.

2000

Yılmaz Soycan, şirketin tüm ortaklarının hisselerini devralarak hakim hissedar haline gelmiştir.

2015

Çağ Uluslararası Nakliyat, nevi değişikliği yaparak Çağ Lojistik A.Ş. olmuştur. 3’ncü kuşak yönetimiyle birlikte şirketin iş yapma potansiyeli hem aileden kalma tecrübeler hem de çağın getirdiği yeniliklerle birlikte katlanarak yükselme göstermiştir. Bununla birlikte şirkete katılan uluslararası ortaklar, hızla yükselen iş potansiyelini zirveye çıkarmıştır. Uluslararası ortaklarıyla birlikte kazanılan etkin performans ile bugün Avusturya’dan Kazakistan’a kadar geniş bir çoğrafyada iş yapan dev bir firma haline gelmiştir.